Pētījums

The use of differential VAT rates to promote changes in consumption and innovation


Gads:
2008
Organizācija:
European Commission


Autori

Providus


Pētījums izvērtē iespējamo PVN dažādu likmju iespaidu uz atsevišķiem produktiem, lai veicinātu atbalstu videi. Nosakot mazāku PVN likmi videi draudzīgākiem produktiem un standarta likmi videi mazāk draudzīgiem produktiem, varētu veicināt pieprasījumu pēc “zaļākiem” produktiem.

Galvenais pētījuma uzdevums ir noskaidrot, kā ražotāji, izplatītāji un patērētāji izmanītu savu uzvedību, reaģējot uz mazāku PVN likmi “zaļākiem” produktiem un “ne-zaļo” produktu likmes palielināšanu. Autori ir veikuši literatūras apskatu šajā jautājumā, izpētījuši iepriekšējo pieredzi, kā arī veikuši aptaujas. Pētījumā ir arī piecu gadījumu analīzes.

The use of differential VAT rates to promote changes in consumption and innovation

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!