Pētījums

The surgery succeeded. Has the patient died? The impact of enlargement on the European Union


Gads:
2007
Organizācija:
The Jean Monnet Program


Autori

Providus


Akadēmiķi un politiķi Eiropas Savienības paplašināšanos par 10 dalībvalstīm, kas notika 2004.gada 1.maijā, apskatīja no divām pretējām pozīcijām. Viena no tām (pirms paplašināšanās) paredzēja dramatiskas sekas, ja paplašināšanos nepapildinās būtiskas institūciju reformas. Otra pieeja (pēc paplašināšanās) norāda, ka jauno dalībvalstu uzņemšana nav būtiski mainījusi ES sistēmu, ja neskaita nelielās loģistiskas izmaiņas, ko paredzēja Nicas līgums.

Pētījums ir mēģinājums attīstīt standartus un piedāvāt jaunus datus izvērtējumam par trīs ES darbības aspektiem pēc paplašināšanās – darba rezultātiem (outputs), lēmumu pieņemšanas process un caurspīdīgumu.

The surgery succeeded. Has the patient died? The impact of enlargement on the European Union

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!