Pētījums

The Reform of the European Neighborhood Policy – Tools, Institutions and a Regional Dimension


Gads:
2008
Organizācija:
Research Centre of the Slovak Foreign Policy Association, Bratislava, Slovakia


Autori

Providus


Pētījuma mērķis ir sagatavot priekšlikumu Eiropas Kaimiņpolitikas reformai attiecībā uz ES austrumu kaimiņiem. Pētījums izskaidro, kāpēc ES ir nepieciešama visaptveroša Austrumu kaimiņpolitikas reģionālā dimensija, kā arī identificē problēmas eksistējošajā ietvarā un sniedz rekomendācijas uzlabojumiem.

Šobrīd ES ir vairāki ietvari attiecībām ar tās Austrumu kaimiņiem – ES-Krievijas bilaterālās attiecības, Austrumu kaimiņpolitika attiecībās ar Ukrainu, Moldovu, Armēniju, Gruziju un Azerbaidžānu un ES attiecības ar Baltkrieviju. Šīs trīs politikas atspoguļo trīs dažās ES politikas dienas kārtības, taču autori uzskata, ka ir nepieciešamas viens kopīgs šo politiku ietvars. Tāpat pētījuma autori uzskata, ka īpaša uzmanība ir jāpievērš Turcijai.

The Reform of the European Neighborhood Policy – Tools, Institutions and a Regional Dimension

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!