Pētījums

The New European Parliament: All change or business as usual?


Gads:
2009
Organizācija:
Centre for European Policy Studies


Autori

Providus


Pētījumā tiek analizēts Eiropas Parlamenta sastāvs pēc 2009.gada vēlēšanām. Eiropas Parlamenta loma 2009-2014.gadā tiek skatīta, ņemot vērā Lisabonas līguma stāšanos spēkā, kā arī, kādas izmaiņas tā rezultātā var tikt ieviestas Eiropas Parlamenta darbībā – tiek paplašināta ne tikai Parlamenta ietekme ES, bet arī dalībvalstu parlamentiem tiek piešķirta lielāka vara attiecībā uz ES likumdošanu. Turklāt, tiek skatīts jautājums, kā Eiropas Parlaments ietekmēs ES integrāciju nākotnē.

Pētījumā tiek analizēts spēku sadalījums starp politiskām grupām, kā arī tiek skatīta divu jauno politisko grupu loma, kuras izveidojās vēlēšanu rezultātā. Uzmanība tiek pievērsta arī tam, kā būtiskāko amatu sadale varētu ietekmēt Eiropas Parlamenta darbību. Autore apgalvo, ka arī nākotnē Eiropas Parlamentā svarīgākajos jautājumos tiks veidota koalīcija starp lielākajām politiskajām grupām – Eiropas Tautas partijas grupu un Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu.

The New European Parliament: All change or business as usual?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!