Pētījums

The Impact of Immigration on Europe’s Societies: The case of Portugal


Gads:
2004
Organizācija:
European Migration Network


Autori

Providus


2000. gada maijā, ES Padome Lisabonā izstrādāja jaunu, globālu Eiropas Savienības stratēģiju – Lisabonas stratēģiju. Šis dokuments ietver arī Portugāles līdzdalību imigrācijas ietekmes uz sabiedrību standartu izstrādē, ar īpašu uzsvaru uz demogrāfijas, sociālajām, ekonomikas, kultūras un politikas jomām.

Pēdējo trīs dekāžu laikā, Portugāle ir piedzīvojusi spēcīgu imigrantu pieplūdumu. Ja pēc koloniālisma sabrukuma imigrantu vilnis galvenokārt bija no Portugāles bijušajām kolonijām, tad jaunais vilnis, turklāt negaidīti spēcīgs, nāk no Brazīlijas un Austrumeiropas valstīm. Analizējot dažādus Portugāles sabiedrības aspektus un iezīmes, autori secina:

  • Imigrantiem Portugālē ir nodrošināta brīva pieeja visiem sociālajiem sektoriem, tomēr jāpilnveido būtu izglītības praktiskā pieejamība.
  • Brazīlijas un Austrumeiropas imigrantu izglītības līmenis un profesionālā kvalifikācijas ir ļoti atšķirīga no portugāļu kvalifikācijas. Īpaši Austrumeiropiešu izglītība ir daudz augstāka par portugāļu izglītības līmeni dažādu iemeslu dēļ, bet portugāļi šo vērtību neizmanto.

The Impact of Immigration on Europe’s Societies: The case of Portugal

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!