Pētījums

The Impact of free movement of workers from central and eastern Europe on the labour market: early evidence


Gads:
2005
Organizācija:
Department for Work and Pensions, UK


Autori

Providus


Pēc 2004.gada ES paplašināšanās, Lielbritānija neieviesa ierobežojumus pret astoņu jauno dalībvalstu strādniekiem attiecībā uz brīvu pārvietošanās tiesībām. Pētījumā ir apkopota pieejamā informācija un pierādījumi, lai jau laicīgi veiktu Lielbritānijas darba tirgus atbildības izvērtējumu attiecībā uz migrantiem no jaunajām ES dalībvalstīm.

Lielbritānijas makroekonomikas rādītāji ir saglabājušies nemainīgi, lai gan nodarbinātība ir sasniegusi rekordaugstu rādītāju, bezdarbs ir stabils un spiediens uz izmaiņām algās ir labvēlīgs. Pētnieki secina, ka migrantu pieplūdums no šīm valstīm galvenokārt ir pozitīvi ietekmējis produktivitāti, jaudu un nodarbinātības līmeni, taču tik pat kā nav ietekmējis vietējos strādniekus. Neliela imigrantu ietekme tika novērota tikai nedaudz pieaugušajā darba meklētāju sarakstā.

Pētījumā arī secināts, ka ierobežojumu neieviešana samazinājusi nelegāli nodarbināto skaitu. Vislielākās pārmaiņas ir notikušas lauksaimniecības uz zivrūpniecības sektoros, kur nodarbinātības līmenis, pateicoties ārzemju strādniekiem, ir strauji pieaudzis. Kopumā vērtējot, ES paplašināšanās ekonomiskā ietekme uz Lielbritānijas darba tirgu ir bijusi neuzkrītoša, bet visumā pozitīva, atspoguļojot Lielbritānijas darba tirgus elastību un spēju ātri sakārtot vajadzīgās institūcijas.

The Impact of free movement of workers from central and eastern Europe on the labour market: early evidence

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!