Pētījums

The future of European universities: Renaissance or decay?


Gads:
2006
Organizācija:
Centre for European Reform


Autori

Providus


Eiropas universitātes nenodrošina intelektuālo un radošo domāšanu, kas ir nepieciešama, lai uzlabotu kontinenta ekonomisko augšupeju. Pārāk nedaudzas no tām ir starptautiski pētniecības centri, kas piesaista talantus no visas pasaules.

Pētnieki uzskata, ka Eiropas universitātēm ir nepieciešami efektīvi finansēšanas līdzekļi un uzlaboti vadības mehānismi. Tāpat ir nepieciešami atvieglojumi akadēmiskajiem spēkiem un studentiem šķērsot robežas. Pētnieki iebilst pret vienotu augstākās izglītības modeli un jaunu institūciju veidošanu eksistējošajā sistēmā, piemēram, Eiropas Komisijas ierosināto Eiropas Tehnoloģiju institūtu. Pētnieki sniedz rekomendācijas Eiropas universitāšu potenciāla uzlabošanai.

The future of European universities: Renaissance or decay?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!