Pētījums

The Future of European Convention. Travelling Hopefully?


Gads:
2002
Organizācija:
European Policy Institute Network


Autori

Providus


Eiropas konventam ir jāatrod konsenss trīs galvenajiem izaicinājumiem: kā demokratizēt ES, kā organizēt ES politikas paplašinātajā ES un kā attīstīt ES ietekmi pasaulē. ES ar lielāku dalībvalstu skaitu, pieaugot dažādībai ekonomiskajās un politiskajās interesēs, ir jāvar būt vienlaicīgi demokrātiskai un efektīvai.

Konventa darbībā ir saskatāma tradicionālā cīņa starp starpvalstu attiecību piekritējiem (intergovernmentalists) un integrācijas atbalstītājiem (integrationists). Viens no būtiskiem jautājumiem ir Eiropas Savienības Padomes un Eiropas Komisijas loma nākotnes ES. Pētījums analizē piecus scenārijus nākotnes ES, analizējot dažādus konventa un starpvalstu konferences iespējamos darba rezultātus: ES kā globāls politisks spēks, ES kā apgrūtināts globāls spēks, efektīva, bet vāja ES, efektīva, bet nestabila ES, tehnokrātiska, lēna un neefektīva ES.

The Future of European Convention. Travelling Hopefully?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!