Pētījums

The Future of Europe: Renewing the project


Gads:
2006
Organizācija:
Institute for Public Policy Research


Autori

Providus


ES nākotne nekad nav bijusi tik bieži un rūpīgi analizēta kā šobrīd, pateicoties akadēmiskajiem analītiķiem, medijiem un pētniecības centru gudrajiem. Turklāt visi kā viens sliecas apgalvot, ka šobrīd ES nākotne ir likstu apsēsta un panīkusi. Pēc redzētajām dūru cīņām ap ES konstitūciju, ir grūti noticēt, ka ES ir veiksmīgi īstenojusi divas paplašināšanās programmas.

Šis pētījums nemēģina veicināt ne fatālistu idejas par ES drīzu sabrukumu, nedz arī ieteikumus stiprināt un paplašināt ES saites. Pētījuma autori analizē ES panākto progresu, izaicinājumus un iespējamās problēmas. Autori mēģina arī atjaunot ideju, par ES četrām galvenajām jomām: ekonomika, sociālā dimensija, politiskā sistēma un ES attiecības ar pasauli. Pretēji daudzu pētnieku vīzijām par krīzi vai vismaz panīkumu, šī pētījuma autori uzskata, ka ES un tās dalībvalstis sastopas ar pilnībā risināmām problēmām. Vajadzīgi tikai pragmatiski, nevis grandiozi risinājumi.

The Future of Europe: Renewing the project

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!