Pētījums

The Future of EU – Turkish Trade Relations: Deepening vs Widening


Gads:
2004
Organizācija:
Centre for European Policy Studies


Autori

Providus


Ņemot vērā izveidoto muitas savienību starp Eiropas Savienību un Turciju, starp abām pusēm jau ir izveidojusies būtiska konverģence tirdzniecības jomā. Attiecībā uz preču tirdzniecību Turcija gandrīz jau ir vienotā tirgus daļa. Tālākai tirdzniecības integrācijai var pieiet divējādi. No vienas puses sadarbību muitas savienībā var padziļināt. No otras puses tirdzniecības integrāciju var paplašināt uz pakalpojumu un lauksaimniecības rēķina, tādējādi paplašinot muitas savienību.

Pētījumā tiek secināts, ka Turcijas – ES muitas savienība ir kopumā darbojusies veiksmīgi un tas ir bijis tehnisks sasniegums. Neskatoties uz to, abām pusēm ir jāstrādā elastīgi, lai likvidētu tirdzniecības aizsardzības mehānismus un veidot plašāku ietvaru tirdzniecības integrācijai.

The Future of EU – Turkish Trade Relations: Deepening vs Widening

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!