Pētījums

The EU’s “transformative power” beyond enlargement: the case of Ukraine’s democratisation


Gads:
2007
Organizācija:
European Research Institute


Autori

Providus


Kaut arī Ukrainas demokrātija joprojām ir ļoti nestabila, valsts būtiski atšķiras no tās Ukrainas, kas pastāvēja pirms “Oranžās revolūcijas”. Pētījuma mērķis ir salīdzināt Ukrainas pieredzi ar citu Centrālās un Austrumeiropas valstu pieredzi pēdējās pusotras desmitgades laikā. Bieži tiek uzskatīts, ka demokrātiskie sasniegumi Centrālajā un Austrumeiropā nebūtu iespējami bez Eiropas Savienības. Pētniece norāda, ka līdz šim nav empīrisku liecību par veiksmīgu pēc-komunistiskā režīma transformāciju valstīs, kas nav iekļautas ES paplašināšanās politikā.

Autore meklē atbildi uz jautājumu, vai tas nozīme, ka Ukrainas problēmas demokrātijas jomā ir saistītas ar ES iesaistes trūkumu. Tāpat autore pievēršas jautājumam, vai ES paplašināšanās veiksme Centrālajā un Austrumeiropā ir iespējama arī valstīs, ko ietver Eiropas kaimiņpolitika, nepiedāvājot dalības perspektīvu, bet izmantojot tos pašus mehānismus, un kādā veidā iekšējie faktori Ukrainā atšķiras no situācijas Centrālās un Austrumeiropas valstīs un kāda ir to nozīme.

The EU’s “transformative power” beyond enlargement: the case of Ukraine’s democratisation

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!