Pētījums

The European Union’s Trade Policy Response to the Crisis: Paradigm lost or reinforced?


Gads:
2011


Autori

Providus


Pētījums kritiski aplūko Eiropas Savienības tirdzniecības politiku globālās ekonomikas un finanšu krīzes apstākļos.

Autori uzskata, ka ES neoliberālā pieeja tirdzniecībai (Globālā Eiropas stratēģija – 2006) nav pārtraukta, bet gan pastiprinājusies. Autori analizē apstākļus, kas stratēģijā noteica pieejas maiņu, Eiropas Komisijas darbību krīzes aprakstīšanā (krīzes nozīmes samazināšana, uzsvars uz protekcionisma draudiem, tālākas tirgus liberelizācijas atbalstīšana), kā arī šo uzstādījumu ieviešanu praksē. Noslēgumā autori secina, kāpēc krīze nav ierobežojusi esošo pieeju tirdzniecībai (neoliberālisms), norādot uz alternatīvu paradigmu trūkumu, Eiropas sociāldemokrātisko partiju un arodbiedrību kustību lomu, un transnacionālo uzņēmumu interesēm.

The European Union’s Trade Policy Response to the Crisis: Paradigm lost or reinforced?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!