Pētījums

The European Union and Development Aid: a Case Study of the Republic of Latvia


Gads:
2006/2007


Autori

Maija Kāle


Maģistra darbs ilustrē Eiropas standartu ieviešanas procesus, pievēršoties noteiktām institūcijām - palīdzības sniedzējām. Konceptualizējot 'Eiropeizāciju' kā strukturālu pārmaiņu procesu, kurā valstis pārņem Eiropas Savienības likumus, pētījumā analizēts, kā Latvijas Republika akceptē un ievieš ES normas, noteikumus un vērtības, kas saistās ar attīstības palīdzību.

Latvijas attīstības palīdzības politika un valsts lomas maiņa no palīdzības saņēmējas uz palīdzības devējas lomu darbā tiek apskatīta no sociālā konstruktīvisma redzespunkta, lai pētītu institucionālo pārveidi un izmaiņas valsts identitātē, kā arī Latvijas lomu starptautiskajā arēnā, tiek izmantots socioloģiskais institucionālisms un lomu teorija starptautiskajās attiecībās.

(The European Union and Development Aid: a Case Study of the Republic of Latvia pdf)

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!