Pētījums

The European Neighbourhood Policy as a conflict prevention tool


Gads:
2006
Organizācija:
European Policy Centre


Autori

Providus


Eiropas kaimiņu politika ir Eiropas Savienības politiku piemērs, kurš tika veidots, lai veicinātu lielāku stabilitāti, drošību un labklājību, kā arī izveidotu draudzīgu attiecību zonu ar kaimiņu valstīm. Šo iemeslu dēļ šī politika ir iekļauta Eiropas Drošības Stratēģijā, kurā tiek uzsvērts stabilu kaimiņvalstu attiecību būtiskums. Kaut gan tā netika veidota krīžu risināšanas nolūkā, tiek uzskatīts, ka Eiropas kaimiņu politika satur konfliktu risināšanai nepieciešamus elementus.

Šajā pētījumā tiek aprakstīta ES loma konfliktu novēršanā pirms Eiropas kaimiņu politikas izveides, un tiek novērtēts tās darbības plānu (action plans) konfliktu novēršanas potenciāls. Tiek analizēti trīs gadījumi: Maķedonija, Ukraina un Ēģipte.

The European Neighbourhood Policy as a conflict prevention tool

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!