Pētījums

The European Commission 2004 – 09: A politically weakened Institution? Views from the National Capitals


Gads:
2009
Organizācija:
European Policy Institutes Network


Autori

Providus


Ž. M. Barozo vadītās Eiropas Komisijas laiks drīz būs beidzies. Tomēr nav iespējams paredzēt, vai EK prezidents tiks ievēlēts atkārtoti. Tāpat nav zināms, kuri un cik no esošajiem Komisijas locekļiem tiks nominēti atkārtoti.

Pētījums sastāv no ekspertu aptauju rezultātu analīzes, kas veikta 25 dalībvalstīs, tai skaitā Latvijā. Tajā izdarīti secinājumi par līdzšinējo Eiropas Komisijas darbu, apskatītas lielākās veiksmes un neveiksmes EK darbībā, kā arī apkopota informācija par EK un dalībvalstu nesaskaņām, piemēram, galvenā Latvijas un EK problēma bijusi emisiju kvotu jautājums, kur EK bija aprēķinājusi daudz zemāku kvotu nekā Latvijas valdība pieprasīja.
Pētījums apskata arī EK popularitāti ES dalībvalstu iedzīvotāju vidū, tai skaitā iedzīvotāju uzticību komisijai. Darba nobeigumā izteiktas prognozes par kandidātiem, kuri, visticamāk, turpinās vai neturpinās darbu Eiropas Komisijā.

The European Commission 2004 – 09: A politically weakened Institution? Views from the National Capitals


Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!