Pētījums

The European Citizens’ Initiative online? Some European and national experiences


Gads:
2010
Organizācija:
Eiropas Parlaments


Autori

Providus


Eiropas pilsoņu iniciatīvas (EPI) iekļaušana Lisabonas līgumā ir novērtējums līdzīgām iniciatīvām demokrātiskajā pasaulē. Iniciatīvas praktiskie aspekti būs izšķiroši svarīgi, lai ES pilsoņi pieņemtu EPI.

Šī pētījuma mērķis ir sniegt informāciju par eksistējošo situāciju dalībvalstīs, kā arī ES par moderno tehnoloģiju izmantošanu lai, piemēram, reģistrētu tiešsaistē sabiedrības iniciatīvas, veiktu referendumus vai iesniegtu petīcijas. Tā kā ES dalībvalstīs nav ekvivalenta EPI, tieši salīdzinājumi nav iespējami, tomēr aprakstītie piemēri varētu būs noderīgi.

The European Citizens’ Initiative online? Some European and national experiences

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!