Pētījums

The EU Sugar Policy Regime and Implications of Reform


Gads:
2008
Organizācija:
US Department of Agriculture, Economic Research Service


Autori

Providus


Eiropas Savienības cukura politika, kas ir spēkā kopš 1968.gada, tika pirmo reizi būtiski reformēta 2005.gadā kā atbilde uz piedāvājuma un pieprasījuma līdzsvara trūkumu. Reforma attiecās tikai uz dažiem politikas instrumentiem (intervences cenas, brīvprātīga ražošanas kvotu izpirkšana un ierobežojumi ārpuskvotas cukura ekspertam), citus politikas instrumentus atstājot nemainīgus (starpvalstu kvotu tirdzniecība, cukura aizvietotāju konkurence, barjeras importam). Tādējādi reformas iespaids ir ierobežots, salīdzinot ar tālejošākām alternatīvām.

Pētījums norāda, ka reformas vien diez vai būs pietiekošas, lai cenu pielāgošanās samazinātu pārprodukciju, ja vien tiks samazinātas arī kvotas un/vai lielie tarifi.

The EU Sugar Policy Regime and Implications of Reform

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!