Pētījums

The EU Long-term Budget. Reform and New Priorities


Gads:
2008
Organizācija:
Swedish Institute For Growth Policy Studies


Autori

Providus


Pētījums sniedz ieskatu plaša mēroga nozaru politiku attīstībā un turpmākas attīstības tendencēs saistībā ar ES budžetu. Tiek apzinātas ES budžeta attīstības iespējas un secināts, ka patstāvīga izaugsme var tikt sasniegta, ja vien ES īsteno Lisabonas stratēģijas noteiktos mērķus. Autori skaidro, kāpēc budžeta reforma ir nozīmīga nepieciešamība, un kāpēc dalībvalstīm ir jāatkāpjas no nacionālo politiku principiem, lai budžetu dalītu pēc Lisabonas stratēģijas prioritātēm.

Tas nozīmē, ka autori aicina reformēt ES kopīgā lauksaimniecības politiku, no kuras pētījuma autori ES redz ļoti zemu pievienoto vērtību. Tas pats attiecas uz ES reģionālās kohēzijas fondiem, kurus autori neuzskata par pamatotām ES budžeta investīcijām, jo reģionālo atšķirību mazināšana vienas dalībvalsts vidū būtu jābūt pašas dalībvalsts rīcības laukam. Savukārt, iekšējā tirgus un pētniecības un attīstības jomā autori redz ES budžeta ieguldīšanas pamatojumu. Autori aicina ES budžetu reformēt, par pamatu ņemot jautājumu – kur rodas Eiropas pievienotā vērtība un vai ES budžeta tērēšana, lai radītu šo pievienoto vērtību, ir efektīva?

The EU Long-term Budget. Reform and New Priorities

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!