Pētījums

The EU As a Global Actor: Its Evolving Role in Multilateral Organizations


Gads:
2011
Organizācija:
DIRECTORATE-GENERAL FOR EXTERNAL POLICIES OF THE UNION


Autori

Providus


Pētījumā aplūkots ES potenciāls kā globālam spēlētājam, īpaši koncentrējoties uz tās efektivitātes paaugstināšanu multilaterālās organizācijās un forumos.

Galvenā savienības problēma ir atšķirīgās dalībvalstu pozīcijas, kas bieži izpaužas apjomīgos starptautiskos jautājumos, tādēļ tas traucē savienībai darboties ātri un noteikti kā tas parasti ir nepieciešams starptautiskajās attiecībās. Pētījums iesāk analīzi ar Lisabonas līguma novērtējumu, kas dod savienībai juridiskās personas statusu un jaunus instrumentus un kompetences, kas pietiekamas politiskās gribas apstākļos varētu palielināt rīcības kapacitāti. Pētījums arī aplūko šī brīža ES statusu nozīmīgākajās multilaterālajās organizācijās no politiskās, aizsardzības un ekonomikas perspektīvas. Pētījums katrā no organizācijām piedāvā metodes un līdzekļus, kā ES paplašināt ietekmi tajās, kā arī piedāvā idejas, kā kopumā reformēt globālās pārvaldības sistēmu, lai tā būtu daudz reprezentatīvāka un efektīvāka, ļaujot ES adekvātāku iesaisti.

The EU As a Global Actor: Its Evolving Role in Multilateral Organizations


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!