Pētījums

The EP and the expectations of European citizens (survey)


Gads:
2010
Organizācija:
Directorate General for Communication


Autori

Providus


Aptauja veikta ar mērķi noskaidrot Eiropas Parlamenta lomu Eiropas Savienības pilsoņu uztverē īsi pēc vēlēšanām.

Aptaujā apkopotas tās kopējās rīcībpolitikas un vērtības, kuras pilsoņu acīs ir svarīgākās Parlamenta dienaskārtībā un būtu jāaizstāv primāri. Aptaujas rezultāti uzrāda, ka zināšanas par EP darbu ir ierobežotas, tomēr respondentu zināšanu īpatsvars ir audzis. Respondenti norāda, ka svarīgākie jautājumi ir krīzes apkarošana, nabadzības un atstumtības novēršana, veselības aizsardzība un klimata pārmaiņas, bet aizstāvāmās vērtības – cilvēktiesības, dzimumu vienlīdzība un runas brīvība. Aptaujas rezultāti arī uzrāda, ka vairākums ES pilsoņu vēlētos, lai parlamentam būtu lielāka ietekeme uz lēmumu pieņemšanu.

The EP and the expectations of European citizens (survey)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!