Pētījums

The Eastern Partnership: Time for an Eastern Policy of the EU?


Gads:
2009
Organizācija:
Swedish Institute for Policy Studies


Autori

Providus


Austrumu partnerība tika uzsākta 2009.gada maijā, lai stiprinātu politikas ietvaru sadarbībai starp ES un sešām Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstīm. Partnerības mērķis ir nodrošināt stabilitāti un izaugsmi reģionā, kuru raksturo lēnas sociāli ekonomiskās un demokrātiskās reformas, kā arī etniski saspīlējumi un pat militāri konflikti.

Šajā kontekstā ES piedāvā ciešākas attiecības, kas ir balstītas uz padziļinātu brīvo tirdzniecību un regulējumu tuvināšanu, kamēr ārpolitika un sadarbība drošības jautājumos paliek neattīstītas jomas. Pētījums meklē atbildi uz jautājumu, vai šāda ES pieeja būs pietiekoši pārliecinoša sadarbība ar Austrumu partnerības valstīm un tās lielo kaimiņvalsti austrumos.

The Eastern Partnership: Time for an Eastern Policy of the EU?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!