Pētījums

The double voluntarism in EU social dialogue and employment policy


Gads:
2009
Organizācija:
European Integration online Papers


Autori

Providus


Pētījumā tiek analizētas jaunās pieejas nodarbinātības un sociālo politiku pārvaldībā ES pēdējo divu desmitgažu laikā. Šajā jomā ir parādījušies jauninājumi.

Pirmkārt, līdz ar Māstrihtas līgumu Eiropas sociālie partneri ieguva tiesības izstrādāt Eiropas likumdošanu. Otrkārt, līdz ar Eiropas Nodarbinātības stratēģiju un atvērtās koordinācijas metodi, jaunie instrumenti nacionālo politiku saskaņošanai tika ieviesti ES politikas veidošanā. Nesen, iepriekš minētais instruments tika iekļauts sociālajā dialogā. Tādējādi, autori apgalvo, ka dubultais voluntārisms ir ne tikai deleģēts atbildībā par sociālo politiku sociālajiem partneriem, bet arī paļāvībā vairāk uz mīksto (soft law) nekā uz stingro (hard low) likumdošanu.

The double voluntarism in EU social dialogue and employment policy

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!