Pētījums

The Credit Boom in the EU New Member States: Bad Luck or Bad Policies?


Gads:
2010
Organizācija:
Starptautiskais valūtas fonds


Autori

Providus


Pēdējās desmitgades laikā lielākajā daļā jauno Eiropas Savienības dalībvalstu novērojams kredītu bankrotu vilnis. Pētījums norāda uz to, ka lielā mērā šo ciklu ietekmēja reģionam ārēji faktori (“neveiksmīga situācija”).

Strauji pieaugošus kredītus veicināja augstā likviditāte globālajos tirgos un “jaunās Eiropas” īpašā atraktivitāte, taču tam sekoja globālā krīze. Tomēr fakts, ka daļa valstu izvairījās no pārmērībām, norāda uz to, ka bija politikas kļūdas (“sliktas politikas”), īpaši pārāk ekspansioniska makroekonomiskā vide un pārmērīgi optimistisks skats uz iespējamiem riskiem.

The Credit Boom in the EU New Member States: Bad Luck or Bad Policies?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!