Pētījums

The Coalition of Unwilling and the Schengen Perspectives of Bulgaria and Romania


Gads:
2011
Organizācija:
European Policies Initiative / Open Society Institute - Sofia


Autori

Providus


Bulgārijas un Rumānijas centieni iekļauties Šengenas zonā 2011.gada martā ir apdraudēti, jo ir formējusies ietekmīga ES dalībvalstu koalīcija, kas nevēlas tās uzņemt plānotajā laikā, tādēļ pastāv risks, ka dalība Šengenas zonā var tikt atlikta. Jaunais EUPI pētījums aplūko Bulgārijas un Rumānijas un šo valstu opozīcijas nostāju šajā jautājumā un ierosina alternatīvas rekomendācijas rīcībpolitikai.

Pētījumā tiek apgalvots, ka oponentiem nemaz nav skaidras argumentācijas pret Bulgārijas un Rumānijas dalību Šengenas zonā, bet tie vēlas ieviest papildkritērijus valstu uzņemšanai. Arābu revolūcijas 2011.gada sākumā izveidojušas necerētu blaskusefektu Šengenas paplašināšanās politikai, radot Eiropā bailes par nekontrolētu imigrāciju. Bulgārija un Rumānija ir protestējušas pret negodīgu attieksmi, norādot, ka tehniski tās ir gatavas iekļauties Šengenas zonā, tādēļ valstis aicina uz dialogu ar kritiķiem, lai sasniegtu pieņemamu risinājumu visām pusēm.

The Coalition of Unwilling and the Schengen Perspectives of Bulgaria and Romania

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!