Pētījums

The 2009 Czech EU Presidency: Contested Leadership at the Time of Crisis


Gads:
2009
Organizācija:
Swedish Institute for European Policy Studies


Autori

Providus


Čehijas prezidentūrai Eiropas Savienībā 2009.gada pirmajā pusē nācās saskarties ar lieliem izaicinājumiem. Tai bija grūti sekot Francijas prezidentūrai kā otrajai troikas prezidentūrā, kā arī bija jārisina iekšpolitiskās problēmas, tajā skaitā attiecībā uz Lisabonas līguma ratifikāciju.

Jau uzsākot darbību janvārī prezidentūrai bija jāsaskaras ar problēmām gāzes jautājumā starp Krieviju un Ukrainu, problēmām Gazas joslā un ar lielāko ekonomisko krīzi kopš Lielās depresijas 30.tajos gados. Čehijas prezidentūra atgādina, ka dalībvalstu iekšpolitika ir Eiropas Savienības daļa un ka pastāv cieša saistība starp nacionālo un Eiropas līmeņa politikas veidošanu.

The 2009 Czech EU Presidency: Contested Leadership at the Time of Crisis

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!