Pētījums

Symmetry of Macroeconomic Shocks: Is any of the Baltic states ready for the euro?


Gads:
2010
Organizācija:
Rīgas Ekonomikas augstskola (Stockholm School of Economics in Riga) (Student Research Paper)


Autori

Providus


Pētījums vērš uzmanību uz makroekonomiskā šoka simetriju starp Baltijas valstīm un Vāciju/ Krieviju. Atgūstot neatkarību 1991.gadā un veiksmīgi pievienojoties Eiropas Savienībai, Baltijas valstīm nākas saskarties ar vienu no lielākajiem izaicinājumiem – eiro ieviešanu.

Lai arī eiro ieviešana var nozīmēt vairākus labumus Baltijas valstu mazajai un atvērtajai ekonomikai, ir jāņem vērā fakts, ka šie labumi būs nozīmīgāki par zaudējumiem tikai tad, ja Baltijas valstis radīs optimālo valūtas zonu eirozonā. Pētījums fokusējas uz optimālās jeb labākās valūtas zonas teoriju (Optimum Currency Area – OCA), lai noteiktu valsts gatavību pievienoties monetārajai savienībai. Tā uzsver, ka valstu ekonomikai, veidojot monetāro savienību, nepieciešams būt labi sakārtotai, pretējā gadījumā tiks piedzīvots dārgs pielāgošanās process. Līdz ar to pētījuma galvenais mērķis ir noteikt, vai Baltijas valstis ir gatavas pievienoties eirozonai saskaņā ar OCA teoriju.

Symmetry of Macroeconomic Shocks: Is any of the Baltic states ready for the euro?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!