Pētījums

Starptautisko līdzekļu izmantošanas efektivitāte korupcijas novēršanas sistēmu stiprināšanā Latvijā


Gads:
2002
Organizācija:
Sabiedrība par atklātību – Delna


Autori

Providus


PĒTĪJUMA ANOTĀCIJAProjekta ietvaros tika pētīts, cik efektīvi ir izmantoti Eiropas Savienības PHARE projektā “Korupcijas novēršanas likumdošanas, izglītošanas un sabiedrības informēšanas programma” piešķirtie līdzekļi un kādi rezultāti ir sasniegti, īstenojot plānotos projekta uzdevumus. Projekta mērķis bija izpētīt PHARE programmas darba plānu saskaņotību ar sasniegtajiem rezultātiem, dot novērtējumu tās īstenošanas gaitai un radīt rekomendācijas Latvijas valdībai nākamajiem projektiem, kuros tiek piesaistīti starptautiski līdzekļi uz līdzīgiem noteikumiem.

Pētījuma autori secina, ka no Latvijas institūciju puses bija pārāk maza iniciatīva, pieprasot sniegto atzinumu, veikto aktivitāšu kvalitāti. Visbiežāk tam pamatā bijusi iesaistīto valsts institūciju darbinieku neizpratne par projekta būtību un funkcijām, kā arī savu lomu projekta veiksmīgā realizācijā.

Absolūts vairākums projekta aktivitāšu noticis tā darbības pēdējos mēnešos, kas pētījuma veicējiem licis apšaubīt projekta vadības darbības kvalitāti, jo tā nespēja visus darbus ieplānot laicīgi un lielāko daļu uzdevumu atstāja uz beigām. Negatīva pieredze ar ārvalstu ekspertu darbu projekta vadībā likusi domāt, ka programmas realizācija veiksmīgāk notiktu, ja koordināciju un vadību veiktu pašmāju eksperti, kas savukārt ārvalstu ekspertus piesaistītu konkrētu darbu veikšanā, kur ļoti noderīga būtu citas valsts vai tieši konkrēta eksperta pieredze.

Starptautisko līdzekļu izmantošanas efektivitāte korupcijas novēršanas sistēmu stiprināšanā Latvijā

((latviski, PDF, 419 KB)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!