Pētījums

Spread of the Crisis – Impact on Public Finances


Gads:
2010
Organizācija:
Eiropas Parlaments


Autori

Providus


Pētījums apskata finanšu situācijas un ekonomiskas atveseļošanas līdzekļus, ko Eiropas Savienība ir izmantojusi 2008.gada beigās un 2009.gada laikā. Vairākas valstis ir pievērsušās rekapitalizācijai un devušas aizdevumu garantijas, lai sistemātiski palīdzētu svarīgām institūcijām un veicinātu uzticības atjaunošanos finanšu tirgos.

Valdības ir arī stimulējušas pirktspēju, veicinājušas aktīvu nodarbinātību un investīcijas. Taču šajās rīcībās vairākas valsts nav izvēlējušās pareizos līdzekļus. Īpaši tas attiecas uz konkurētspēju ES (un arī globālajā līmenī). Tas nozīmīgi ir skāris banku sektoru, kā arī automobiļu ražošanas jomu. Eiropas Komisijai būtu jāpaplašina darbības lauks uz Eiropas līmeni, nevis valsts atbalsta jomā jākoncentrējas uz nacionālo līmeni.

Spread of the Crisis – Impact on Public Finances

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!