Pētījums

Sociālo tiesību pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti Eiropā


Gads:
2002
Organizācija:
Eiropas Komisija


Autori

Providus


Ziņojums par sociālo tiesību pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti Eiropā apraksta vispārējos principus un pasākumus, kas radīti, lai cilvēkiem ar invaliditāti Eiropā būtu pieejamas sociālas tiesības. Ziņojumā identificēti tie šķēršļi, kuri joprojām traucē sociālo tiesību pieejamībai cilvēkiem ar invaliditāti un, attiecīgi, kavē viņu pilnīgu līdzdalību sabiedrības darbības jomās, īpaši izglītībā, arodizglītībā, nodarbinātībā, pilsētvidē un transportā, informācijā un komunikācijā, veselības un sociālajā aizsardzībā. Ziņojumā ir sniegti vairāki labās prakses piemēri, t.i., parādīti pasākumi, ko dalībvalstis veikušas, lai šādus šķēršļus pārvarētu. Visbeidzot, šis ziņojums satur starpnozaru politiskās vadlīnijas, kuru mērķis ir atvieglot pieejamību sociālajām tiesībām cilvēkiem ar invaliditāti Eiropā.

Sociālo tiesību pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti Eiropā

1.daļa
(latviski, PDF, 1,33 MBpdf)

2.daļa
(latviski, PFD, 1,18 MBpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!