Pētījums

Skills and Talent of Immigrants: A comparison between the EU and the United States


Gads:
2005
Organizācija:
Institute of European Studies, University of California, Berkeley


Autori

Providus


90.gadi bija periods, kad migrantu pieplūdums no industrializēti attīstītajām valstīm ievērojami pārsniedza iepriekš dominējošo mazattīstīto valstu migrantu skaitu. Pētījumā salīdzinātas pasaules divas ietekmīgākās ekonomikas, proti, Eiropas Savienība un ASV migrāciju apjomu, tendences un imigrantu sastāva īpatnības. Lai gan abas ekonomikas ir gandrīz līdzīgas izmēros un attīstības līmenī, ES joprojām atpaliek imigrantu piesaistes ziņā un pilsoņu mobilitātes ziņā.

Pētījuma autors secina, ka gan ASV, gan ES 90tajos gados piesaistīja mazizglītotus darbiniekus (sākumskolas absolventus) un augsti izglītotus darbiniekus (koledžu absolventus) no mazattīstītām valstīm, taču atšķirība ir tā, ka ASV prata piesaistīt talantus (labākos speciālistus) no visām pasaules malām un tādā apjomā, ka ES to nespēja pārspēt. Liela daļa ASV iebraukušo imigrantu bija ES pilsoņi. Šī tā saucamā ‘smadzeņu aizplūšana’, lielākoties patiecoties ASV piedāvātajām algām, rada nemieru ES, jo tās uzsāktā ekonomiskā attīstība ir atkarīga no spējām konkurēt zinātnes un tehnoloģiju sfērās.

Skills and Talent of Immigrants: A comparison between the EU and the United States

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!