Pētījums

Sieviete uzņēmējdarbībā (2004)


Gads:
2004
Organizācija:
s/o Līdere un Latvijas fakti


Autori

Providus


AnotācijaPētījums “Sieviete uzņēmējdarbībā” analizē iespējas un šķēršļus sievietei uzņēmējdarbībā, tādējādi turpinot 2003.gadā izstrādātā Latvijas fakti un Sabiedriskās organizācijas “Līdere” tāda paša nosaukuma pētījuma aizsākto izpētes jomu. Šis pētījums veic salīdzinošu analīzi par uzņēmējdarbības vides attīstību gada laikā no sievietes – uzņēmējas perspektīvas.

Pētījuma mērķis konstatēt kādas izmaiņas ir vai nav notikušas biznesa vidē gada laikā, kā arī identificēt galvenos šķēršļus, kas kavē sieviešu iesaistīšanos uzņēmējdarbībā.

Respondentu atbildes apliecina, ka galvenās problēmas, ar kurām nākas saskarties sievietei uzņēmējdarbībā kopš 2003. gada ir palikušas nemainīgas. Aktuālākas problēmas ir konkurence un augstie nodokļi. 53,3% respondentu uzskata, ka pašreizējā biznesa vide Latvijā ir nelabvēlīga biznesa attīstībai, kā pamatojoši argumenti tiek minēta nelabvēlīgā nodokļu politika mazajiem uzņēmumiem, valsts atbalsta trūkums mazajiem uzņēmumiem un nesakārtotā likumdošana. Savukārt tikai 13,1 % aptaujāto sieviešu – uzņēmēju atzīst, ka biznesa vide Latvijā ir labvēlīga.

Pētījuma gaitā tiek arī analizēta uzņēmējdarbības vide no dzimuma perspektīvas. Vairāk kā divas trešdaļas aptaujas dalībnieču sliecas piekrist apgalvojumam, ka “biznesam nav dzimtes”, savukārt 59,8% respondenšu pauda uzskatu, ka sievietēm nav grūtāk kā vīriešiem uzsākt savu biznesu.

Interesants arī fakts, ka gatavību palīdzēt iesācējām biznesā izteikušas ¾ aptaujas dalībnieču – sievietes, kas galvenokārt ir vadītājās dažādās izglītības un kultūras iestādēs.

Pētījuma empīrisko bāzi veido personiskās intervijas un telefonintervijas ar 214 Latvijas sievietēm – uzņēmējām (uzņēmumu īpašnieces un vadītājas).

Sieviete uzņēmējdarbībā

(latviski, PDF, 464 KBpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!