Pētījums

Semi-compliance in the migrant labour market


Gads:
2006
Organizācija:
COMPAS


Autori

Providus


Diskusijas par migrantu strādnieku nodarbinātības nelikumību ir parasti balstītas uz dalījumu ‘legāls-nelegāls’, kas attiecas uz uzturēšanās atļauju un darba atļauju ievērošanu vai pārkāpumiem. Ieviešot pakļaušanās likumu normām (compliance) jēdzienu un atšķirot pilnīgi pakļāvīgus, nepakļāvīgus un daļēji pakļāvīgus migrantus, šī raksta mērķis ir veicināt niansētu diskusiju. Daļēja piekāpība ir gadījumā, ja migrantam ir legālā uzturēšanās atļauja, bet viņš pārkāpj kādu vai visus imigrācijas statusa noteikumus.

Autoru empīrisko datu analīze norāda, ka, kaut gan tā ir bieži ignorēta publiskās un akadēmiskās debatēs, daļējā piekāpība ir aktuāla – dati nepārprotami norāda, ka tā ir bieža parādība migrantu nodarbinātībā. Pie tam gan darba devēji, gan strādnieki uzver daļēju piekāpību kā atšķīrīgu nepiekāpībai. Tas ierosina svarīgus jautājumus par to, vai un kā valdībai ir jācīnas ar daļējo piekāpību migrantu darbaspēka tirgū.

Semi-compliance in the migrant labour market


Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!