Pētījums

Sabiedrības attieksme pret attīstības sadarbību


Gads:
2005
Organizācija:
SKDS


Autori

Providus


SKDS aptauja rāda, ka gada laikā pozitīvāks kļuvis Latvijas iedzīvotāju viedoklis par to, vai Latvijai ir jāsniedz palīdzība trūcīgākām un mazāk attīstītām valstīm – 2005.gadā tam piekrituši 44% aptaujāto (2004.gadā 38%), bet nav piekrituši 44% (51%).

Vērtējot dažādus palīdzības sniegšanas veidus, gandrīz puse (48%) aptaujāto par efektīvāko uzskata naudas došanu starptautiskām organizācijām (tādām kā UNICEF un Sarkanais Krusts). 30% par labāko veidu uzskata Latvijas reformu pieredzes nodošanu citām valstīm (ekspertu konsultācijas), savukārt trešais populārākais palīdzības veids (17%) ir naudas došana Latvijas organizācijām un uzņēmumiem palīdzības projektiem trūcīgās valstīs.

Vērtējot iemeslus, kāpēc valstij ir jāpalīdz trūcīgākām un mazāk attīstītām valstīm, 60% iedzīvotāju uzskata, ka nepieciešams palīdzēt ārkārtas situācijās (piemēram, dabas katastrofās). 34% palīdzības sniegšanu uzskata par morālu pienākumu, bet 22% domā, ka jāpalīdz, “jo arī mums citi palīdzēja”. 9% iedzīvotāju uzskata, ka trūcīgākām valstīm nav jāpalīdz vispār.

Sabiedrības attieksme pret attīstības sadarbību (Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!