Pētījums

Russian Gas for Europe: Creating Access and Choice


Gads:
2010
Organizācija:
Clingendael International Energy Programme (CIEP)


Autori

Providus


Pētījums analizē Gazprom investīciju stratēģiju attiecībā uz gāzes eksporta tirgu, koncentrējoties uz projektiem, kas saistīti ar Eiropas infrastruktūru.

Autors atzīmē, ka ienākumi no gāzes eksporta ir liela daļu no Krievijas Federācijas kopējiem ienākumiem un, kā valsts kontrolētam uzņēmumam, arī Gazprom ienākumi ir atkarīgi no valsts politikas attiecībā pret Eiropu. Tas savukārt veido savstarpēju atkarību, kurā noteicoša loma piešķirta arī Eiropas politikai, kas aizvien vairāk ir vērsta uz atbalsta sniegšanu alternatīvo enerģijas resursu ieguvei.

Russian Gas for Europe: Creating Access and Choice

Kopsavilkums


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!