Pētījums

Reshaping EU-US Relations: A Concept Paper


Gads:
2010


Autori

Providus


Pētījuma autori norāda, ka Eiropas Savienība un ASV ir būtiski spēlētāji globālajā pasaulē. Taču laika posmā kopš 2000.gada ASV spēka pamati (militārā vara, tehnoloģiskā izcilība, ekonomiskie panākumi) ir būtiski sašūpojušies, tāpat kā Eiropas projekta nākotne (ilgstoša labklājība, pilsoņu atbalsts, Eiropas modeļa atraktivitāte). Tā rezultātā Eiropas-ASV attiecības vairs nevar apskatīt tā, kā tas notika pēdējo 50 gadu laikā.

Šis pētījums tapa Augsta līmeņa pārdomu grupas darba rezultātā un apskata, kādā veidā izmaiņas pasaulē ietekmē ES un ASV un kā tās veicināt nākotnē.

Reshaping EU-US Relations: A Concept Paper

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!