Pētījums

Research on governance: women and men politicians’ equality


Gads:
2004


Autori

Providus


Anotācija

Pētījums noskaidro motīvus, kuru dēļ sievietes iesaistās politikā un viņu viedokļus par dzimumu līdztiesības principu ievērošanu Igaunijā, kā arī sniedz rekomendācijas tālākam darbam dzimumu līdztiesības vairošanai.

Autori konstatē, ka Igaunijā pēdējo piecu gadu laikā dzimumu līdztiesības jomā nekāda attīstība nav notikusi, sievietēm joprojām nav ar vīriešiem līdzvērtīgu iespēju iesaistīties politikā un viņu īpatsvars dažādos varas atzaros ir zems – 20% parlamentā, zem 15% valdībā un zem 30% vietējās pašvaldībās (turklāt, jo lielāka un ietekmīgāka ir pašvaldība, jo sieviešu ietekme mazāka).

Pētījuma gaitā aptaujātās 14 politiķes atzinušas, ka nejūtas līdztiesīgās pozīcijās ar vīriešiem, taču atkarībā no saviem politiskajiem uzskatiem paudušas krasi atšķirīgus viedokļus par to, vai šo nelīdztiesību vajag vai nevajag mazināt ar kādiem administratīviem līdzekļiem. Sievietes atzinušas, ka nonākušas politikā nejauši, daudzos gadījumos par to iepriekš nav interesējušās. Viņas arī paudušas neapmierinātību, ka politikā pastāv “sievišķo” un “vīrišķo” tēmu segregācija, jo sievietēm parasti tiek atvēlēti tādās nozarēs kā kultūra, sociālie jautājumi. Par iespējām apvienot politiku un ģimenes dzīvi aptaujātās sievietes bijušas optimistiskas, uzskatot, ka viņu problēmas neatšķiras no tām, ko piedzīvo sievietes jebkurā atbildīgā postenī. Komentējot mediju attieksmi pret sievietēm politiķēm, viņas paudušas neapmierinātību ar stereotipisko sieviešu attēlojumu, neētiskumu un agresivitāti.

Research on governance: women and men politicians’ equality

(angliski, PDF)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!