Pētījums

Religion Monitor: Understanding common ground


Gads:
2015
Organizācija:
Bertelsmann Stiftung


Autori

Providus


Foto: Vāka attēls

Vairums Vācijas iedzīvotāju kļūst arvien nelabvēlīgāk noskaņoti pret Islāmu. Tas vietējo musulmaņu dzīvi padara grūtāku, bieži izslēdzot kopienu no sabiedriskās dzīves.

Vācijas musulmaņu attieksmes un dzīvesstili lielā mērā atspoguļo sabiedrības vērtības, kas dominē valstī, taču šis fakts lielākajai iedzīvotāju daļai paliek nezināms. Tas secināts pētījumā par Vācijā dzīvojošo musulmaņu attieksmēm un vērtībām.

Lielākā daļa musulmaņu Vācijā ir dievbijīgi un vienlaikus ar atvērtu domāšanu. Pētījums rāda, ka 63% no tiem, kas uzskata sevi par diezgan vai ļoti reliģioziem, apgalvo, ka viņi regulāri pārbauda un apsver savus reliģiskos uzskatus. Aptuveni 60% no šiem respondentiem saka, ka viņi atbalsta viendzimuma laulības.

/

Lai gan Vācijā dzīvojošie musulmaņi jūtas saistīti ar valsti un tās vērtībām, tas nepalīdz pārvarēt negatīvo attieksmi – 57% procentu ne-musulmaņu uztver islāmticīgos kā draudu. Pētnieki negatīvo attieksmi skaidro kā vienu no ekstrēmistu darbības sekām.

Reliģijas monitoringa galvenais mērķis ir noskaidrot, kā reliģija ietekmē sociālo saliedētību reliģijas un kultūras ziņā daudzveidīgās sabiedrībās. Pētījumā salīdzināti dati, kas regulāri ievākti kopš 2012.gada Vācijā un Turcijā, daļa analīzes veltīta, tuvāk skatot attieksmes un vērtības gan Turcijas, gan Vācijas musulmaņu vidū dominējošajā atzarā – Sunnītos. Pētījumā piedalās pētnieki no Turcijas pētniecības un integrācijas centra, Erfurtes Universitātes un Frankfurtes Universitātes.

(Religion Monitor. Understanding common ground. Special study of Islam, 2015. An overview of the most important findingspdf)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!