Pētījums

Ratification of the Lisbon Treaty: Problems not only in Ireland


Gads:
2008
Organizācija:
Centre for European Policy Studies


Autori

Providus


Pēc tam, kad īru vēlētāji noraidīja Lisabonas līguma ratifikāciju referendumā, ES līderi nolēma turpināt ratifikācijas procesu, neskatoties uz notikušo. Mērķis bija līdz 2008.gada oktobra vidum panākt līguma ratifikāciju 26 valstīs. Šis plāns izjuka, jo parādījās juridiskas un politiskas problēmas vairākās valstīs. Bez negatīvā referenduma Īrijā, Lisabonas līguma ratifikācija tika apstrīdēta arī Vācijas un Čehijas konstitucionālajās tiesās.

Līguma ratifikācija saskārusies ar politiskām problēmām arī Polijā. Šajā pētījumā apskatīta esošā situācija un arī nacionālās debates par Lisabonas līguma strīdīgajiem jautājumiem tajās valstīs, kur līguma ratifikācija ir apdraudēta visvairāk – Īrijā, Čehijā, Vācijā un Polijā.

Ratification of the Lisbon Treaty: Problems not only in Ireland

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!