Pētījums

Qualitative survey about cross-border mobility


Gads:
2010
Organizācija:
Eurobarometer


Autori

Providus


Pētījumā tiek analizēta aptaujāto cilvēku pieredze attiecībā uz personu pārvietošanās brīvību ES. Tika intervēti ES pilsoņi, kuri pārcēlās uz dzīvi citā ES valstī.

Pētījuma mērķis ir analizēt ES pilsoņu pieredzi vairākās dalībvalstīs, kuri izmantoja brīvu personu kustības tiesības, lai noteiktu šķēršļus, ar kuriem tie saskārās, apsvērtu iespējamos mehānismus un iniciatīvas, kuras veicinātu pārrobežu mobilitāti. Pētījumā uzmanība tiek pievērsta mobilitātes administratīviem aspektiem, pievēršot uzmanību arī Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanām. Tiek secināts, ka cilvēki, kuri izmanto personu brīvās pārvietošanās tiesības, tās uzskata par „pašsaprotamām”; vairāk nekā puse respondentu ir saskārušies ar administratīvām problēmām; ES pilsonības koncepts tiek uztverts kā sinonīms pārvietošanās brīvībai ES dalībvalstīs.

Qualitative survey about cross-border mobility

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!