Pētījums

Privātskolotāju pakalpojumu lietojums vidusskolēnu vidū


Gads:
2004
Organizācija:
Vidzemes augstskolas politoloģijas nodaļa


Autori

Providus


Pētījums sniedz informāciju par to, cik bieži un kādēļ vidusskolu absolventi meklē papildus izglītošanās kanālus ārpus skolas, lai arī vidējā izglītība ir bezmaksas. Pētnieki uzskata, ka šādi dati var atklāt problēmas un trūkumus izglītības sistēmā.

Iegūtie dati liecina, ka gandrīz puse no respondentiem mācās pie privātskolotājiem. Pētījumā tiek vērtēta jauniešu motivācija un novērtējums privātstundu izvēlei; priekšmeti, kuros izmanto privātskolotāju pakalpojumus; kas un kā tiek izvēlēts par privātskolotāju; samaksa privātskolotājam; privātskolotāju apmeklēšanas ilgums un biežums.

Autori secina, ka pētījums nedod skaidras atbildes par patiesajiem iemesliem, kādēļ jaunieši izvēlas papildus apmācību – vai iemesls ir pārmērīgas skolotāju prasības, nepietiekama izglītības kvalitāte, augstskolu prasības vai varbūt zināšanu lomas pieaugumu mūsdienu jaunatnes vērtību sistēmā.

Informācija pētījumam iegūta, aptaujājot 267 pēdējās klases skolēnus astoņās Latvijas vidusskolās Rīgā, Valmierā un Jūrmalā.

(Privatskolotaju pakalpojumu lietojums vidusskolenu vidupdf)

Privātskolotāju pakalpojumu lietojums vidusskolēnu vidū


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!