Pētījums

Practices to Promote the Integration of Migrants into Labour Markets


Gads:
2004
Organizācija:
HWWA Hamburg Migration Research Group


Autori

Providus


Šis pētījums aplūko dažādās valstīs izstrādātās imigrantu ekonomiskās integrācijas politikas un iztirzā to sasniegtos praktiskos rezultātus mūsdienu industriālizētajās sabiedrībās. Imigrantu ekonomiskā integrācija kā problēma tika aktualizēta tikai 90-to gadu sākumā, un pētījums īpaši apskata Eiropas Savienības, ASV, Kanādas un Izraēlas prakses problēmas risināšanā.

Īpaša uzmanība ir veltīta, lai aprakstītu izstrādāto programmu veidus, kuri mēdz būt ļoti konkrēti un ļoti vispārīgi, taču ar vienotu mērķi – mudināt ārzemju strādnieku līdzdalību, vēlmi iekļauties vietējā sabiedrībā un būt pēc iespējas sociāli mobiliem. Pētījumā tiek apskatītas arī dažādas strādājošo imigrantu pieredzes, ņemot vērā viņu tautību, vispārīgas rakstura iezīmes un ieņemamo statusu sabiedrībā.

Analizējot darbaspēka piesaistīšanas pieredzi ES valstīs kopš 90-to gadu sākuma, pētījumā tiek secināts, ka imigrantu nemitīgi pieaugušā apjoma dēļ ES dalībvalstis sāk saskarties ar bezdarba un algu problēmām. Tādēļ daudzas no vecajām ES valstīm jau ir ieviesušas programmas, kas paredz ekonomikas pilnveidošanu un sociālās mobilitātes attīstīšanu. Eiropas Savienības lielo izmēru un kultūras atšķirību dēļ, ir diezgan neiespējami reāli praksē izmēģināt visu valstu izstrādātās ekonomiskās integrācijas politikas programmas. Tomēr daži vispārīgi koncepti ir noderīgi pilnīgi visām ES valstīm, kā piemēram izglītības sistēmas uzlabošana un aktīva valodu mācīšana, dažādu prasmju attīstīšana un pret-diskrimināciju orientētu pasākumu organizēšana.

Practices to Promote the Integration of Migrants into Labour Markets

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!