Pētījums

Politikas plānošanas metodoloģija un vadlīnijas. Literatūras pārskats.


Gads:
2003
Organizācija:
Vidzemes augstskola, ANO attīstības Programmas sadarbības projekts “Politikas ietekmes analīzes sistēmas attīstība” sadarbībā ar Valsts kanceleju


Autori

Providus


Anotācija

Laba politika ir izplānota politika gan tās formulēšanas, gan ieviešanas, gan novērtēšanas posmos.

Pārskatā apkopotas vadlīnijas un biežāk lietotā metodoloģija politikas procesa plānošanai un analīzei. Īpaša uzmanība veltīta politikas problēmu formulēšanas un alternatīvu izvēles procesam politikas procesa sākumā. Metožu lietojums apkopots tabulās, kas izceļ katras metodes pielietojuma mērķi, procedūru un derīgumu. Katrai nodaļai seko literatūras saraksts. Īpaši atzīmēti visvairāk rekomendētie avoti.

Materiālu var izmantot politikas analīzes pasniedzēji un praktiķi. Tas var kalpot arī kā palīgmateriāls politikas analīzes priekšmeta apguvei.

Politikas plānošanas metodoloģija un vadlīnijas. Literatūras pārskats.

(latviski, PDF, 402 Kbpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!