Pētījums

Piespiedu darba nozīme sociālās atstumtības mazināšanā


Gads:
2007
Organizācija:
SIA Factum


Autori

Providus


Pētījumā ir analizētas barjeras un aizspriedumi, kas bremzē piespiedu darba kā kriminālsoda piemērošanu likumpārkāpējiem un soda praktisku īstenošanu.

Pētījuma aktualitāti nosaka piespiedu darba būtības saskaņa ar Latvijas valsts mērķi mazināt sociālo atstumtību dažādās sociālā riska grupās, un pētījuma problēmu nosaka piespiedu darba kā soda novitāe un priekšstati par tā nepietiekamo izplatību. Izmantojot tiesnešu, nodarbinātāju un Valsts probācijas darbinieku dziļo interviju un sabiedriskās domas aptaujas datus, tika raksturoti šobrīd dominējošie viedokļi par piespiedu darbu kā kriminālsodu, tā piemērotību dažādu mazāk smagus pārkāpumus izdarījušo sodīšanā un soda praktiskās izpildes problēmas. Lai paaugstinātu piespiedu darba efektivitāti, nepieciešams nodrošināt, lai sods tiktu piespriests to izjust spējīgiem likumpārkāpējiem. Tas palīdzētu Valsts probācijas dienestam piesaistīt jaunus nodarbinātājus, kas nepieciešami soda izpildes nodrošināšanai. Valsts līmenī ir jārisina izpildinstitūciju materiāli tehniskās grūtības, kas netieši atsaucas uz piespiedu darba soda izpildes kvalitāti, secina pētījuma autori.

(Piespiedu darba nozīme sociālās atstumtības mazināšanāpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!