Pētījums

Pētījums: Kāds labums no Twitter?


Gads:
2013
Organizācija:
EBU research fellow at POLIS, the media think tank of the London School of Economics, and business reporter at the Austrian broadcasting corporation, ORF


Autori

Providus


Foto: cobalt123

Sociālo mediju lietošana sabiedriskajos medijos nav revolūcija. Tā ir evolūcija. Kā sociālie mediji var noderēt žurnālistiem?

Žurnālistikā sociālo tīklu izmantošana ne vien palīdz darbu veikt ātrāk un būt kopsolī ar laiku, bet sniedz arī sabiedrisko labumu. Pētījuma autore Nadja Hāna uzsver, ka mūsdienās ziņas vairs nav tikai profesionāla žurnālista notikuma atspoguļojums. Žurnālisti, kuri vēlas, lai viņu padarītajam darbam būtu arī sabiedriskā labuma piedeva – sociālo mediju aktīva izmantošana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā to panākt.

Pētniece analizē sociālo mediju lietošanas paradumus sabiedriskajos medijos un uzsver, ka sociālo mediju lietošana ir tādas pašas prasmes kā intervēšana, tie ir tādi paši rīki, kā, piemēram, mobilais tālrunis. Jaunās tehnoloģijas un internets ir mainījuši žurnālistiku, tomēr saglabājas tradicionālās vērtības – sniegt sabiedrībai akurātu, pārbaudītu, neatkarīgu un tās interesēm būtisku informāciju.

Pētījumu lasiet šeit:(What good is Twitterpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!