Pētījums

Pētījums: Agreeing to Disagree


Gads:
2012
Organizācija:
VoteWatch Europe


Autori

Providus


Foto: European Union

The voting records of EU Member States in the Council since 2009. VoteWatch Europe Annual Report July 2012

Pētījumā ir apkopoti dati par 27 Eiropas Savienības dalībvalstu valdību balsojumiem Eiropas Savienības Padomē kopš 2009.gada jūlija līdz 2012.gada jūnijam. Pētījumā var redzēt, ka lielāko daļu lēmumu dalībvalstis joprojām pieņem vienbalsīgi. Formāla balsošana pēdējo trīs gadu laikā Padomē visbiežāk ir notikusi ekonomiskajos, vides, transporta un budžeta jautājumos. Lauksaimniecības, vides, reģionālās attīstības un budžeta jautājumos dalībvalstīm visbiežāk ir atšķirīgi viedokļi. No 27 dalībvalstīm Lielbritānija visbiežāk ir balsojusi pret vairākumu, bet Francija un Lietuva vienmēr balso kā vairākums. Lielbritānija un Vācija ir valstis, kas visbiežāk balsojušas viena pret otru.

Visi balsojumi ir redzami arī VoteWatch mājas lapā www.votewatch.eu. Tikko kā Padomes ģenerālsekretariāts nopublicē jaunus datus, tie tiek atspoguļoti arī šajā mājas lapā. Tajā var redzēt arī Latvijas valdības balsojumus Eiropas Savienības Padomē un salīdzināt tos ar citu valstu nostājām.

(Pētījums pdf formātāpdf), links


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!