Pētījums

Pētījuma Eiropas Savienības tiesību aktu pārņemšanas un piemērošanas pārspīlējumi Latvijā prezentācija


Gads:
2006
Organizācija:
SIA “Eiropas Komunikācija”


Autori

Providus


ANOTĀCIJAPētījuma mērķis ir konstatēt pārspīlējumus Eiropas Savienības prasību pārņemšanā Latvijā.

Aptaujājot 95 tautsaimniecības nozaru asociācijas konstatēti 36 potenciālie ES tiesību aktu ieviešanas pārspīlējumi, no kuriem 17 ir joprojām aktuāli un 12 no tiem pētījumā atzīti par neattaisnojamiem. Pārtikas aprites uzraudzība tiek minēta kā joma, kurā ir ne tikai konstatēti pārspīlēta regulējuma gadījumi, bet arī tiesību normas tajā tiek piemērotas pārspīlēti stingri. Kā spilgtākie piemēri šādiem pārspīlējumiem minēts elektroniskās naudas regulējums un patērētāju tiesības prasīt preču apmaiņu.

Pētījuma autors uzskata, ka pārspīlēta regulējuma problēma kļūs arvien aktuālāka, tāpēc nepieciešams katra jauna regulējuma vajadzību izvērtēt pēc būtības un konstatētos pārspīlējumus labot.

(Eiropas Savienības tiesību aktu pārņemšanas un piemērošanas pārspīlējumi Latvijāpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!