Pētījums

Pašvaldības lēmumi Temīdas svaros


Gads:
2006
Organizācija:
PROVIDUS


Autori

Agnese Frīdenberga


Foto: Marta Herca

PROVIDUS, sadarbībā ar diviem juristiem apkopoja Administratīvo tiesu nolēmumus, kur atbildētājs ir pašvaldība un kas pasludināti Administratīvā procesa likuma pirmajā darbības gadā, un izdeva grāmatu - “Pašvaldības lēmumi Temīdas svaros”.

Pētījuma mērķis ir radīt noderīgu izziņas materiālu pašvaldību darbiniekiem, apkopojot gan pašvaldību pieļautās kļūdas, gan sniedzot tiesas ieskatu par problēmas novērtējumu un iespējamiem risinājumiem.

Pētījumā tika apskatīti 234 spriedumi, kas kopumā skar desmitus dažāda līmeņa pašvaldības un 10 dažādu šo pašvaldību iestāžu lēmumus. Pētījums apskata 8 tematiskos jautājumus, kā arī speciāla uzmanība ir pievērsta faktiskās rīcības tiesu praksei.

Pētījums, pateicoties Sorosa fonda – Latvija un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas finansiālam atbalstam, tika sagatavots un izplatīts ikvienā pašvaldībā. Pētījums pieejams PROVIDUS birojā.

pdf Pašvaldības lēmumi Temīdas svaros (966.67 KB)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!