Pētījums

Pastiprināta Eiropas Savienības austrumu kaimiņu politika: jautājumi un izaicinājumi


Gads:
2007
Organizācija:
Latvijas Ārpolitikas institūts


Autori

Providus


Darbā tiek atzīmēts, ka ikviena paplašināšanās kārta ir atnesusi jaunus izaicinājumus ES valstīm, piemēram, astoņdesmitajos gados Grieķijas, Spānijas un Portugāles uzņemšana lika pastiprināt reģionālās politikas nozīmi. 2004. gada paplašināšanās nav bijusi izņēmums.

Jauno dalībvalstu kompleksās attiecības ar Krieviju komplektā ar augstajām energoresursu cenām un Krievijas iekšējo dinamiku liek pārdomāt ES integrācijas trūkumus. Viens no šādiem trūkumiem līdz šim ir bijis kopējas enerģētikas politikas neesamība un ES dalībvalstu energoresursu piegādes sistēmu neintegrētība. Līdz šim ES ir spējusi tikt galā ar paplašināšanās radītajiem izaicinājumiem, tāpēc ir cerība, ka arī šoreiz ES valstis spēs adekvāti reaģēt uz nepieciešamību novērst iekšējās integrētības trūkumus enerģētikas jomā.

Pastiprināta Eiropas Savienības austrumu kaimiņu politika: jautājumi un izaicinājumi

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!