Pētījums

Pārskats par NVO sektoru Latvijā. Pētījuma rezultātu atskaite


Gads:
2011
Organizācija:
Baltic Institute of Social Sciences (BISS)


Autori

Providus


Pētījuma mērķis ir sniegt vispārīgu pārskatu par NVO sektoru Latvijā, analizējot un apkopojot informāciju par NVO raksturojošām pazīmēm, ietekmējošiem ārējiem un iekšējiem faktoriem, darbības veidiem, finansējuma plūsmu, un, balstoties uz tiem, identificēt tendences NVO sektorā 2009./2010. gadā.

Lai to paveiktu, tika izvirzīti vairāki specifiski uzdevumi, to skaitā, vispārīgas informācijas par NVO sektoru Latvijā apkopošana un analīze, NVO sektora un tā darbības veidu raksturošana atbilstoši ekonomiskajai, politiskajai, sociālajai un informācijas tehnoloģijai Latvijā, NVO sektora identificēšana, veicot analīzi reģionālajā aspektā, kā arī esošo problēmu un iespēju analīzes sektorā, NVO rādītāju analizēšana sadarbības un informācijas jomā, ziedošanas kultūras analizēšana NVO vidē, NVO sektora bilances apzināšana, kā arī tās salīdzināšana ar kopējo iekšzemes kopproduktu, NVO sektora izdevumu un ienākumu identificēšana dažādās jomās un veidos, NVO sektora darbaspēka resursu analizēšana un iespēju izpētīšana, izveidojot sabiedrības līdzdalības indeksu, ar kura palīdzību varētu regulāri sekot līdzi pilsoniskās līdzdalības attīstības procesiem Latvijā. NVO sektors ir raksturots trīs daļās, pirmajā ir aplūkots sektora pieaugums laika posmā no 1991. līdz 2011.gadam, otrajā daļā sniegts detalizēts NVO sektora darbības raksturojums, klasificējot reģistrētās NVO pēc to galvenās darbības jomas, un trešajā sadaļā ir raksturota NVO saimnieciskā aktivitāte.

Pārskats par NVO sektoru Latvijā. Pētījuma rezultātu atskaite

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!