Pētījums

Out in the Cold? Flexible Integration and the Political Status of Euro-Outsiders


Gads:
2009
Organizācija:
Swedish Institute for Policy Studies


Autori

Providus


Elastīgā integrācija reizēm tiek piedāvāta kā risinājums prioritāšu dažādībai ES. Tam pretī tiek likts arguments, ka tās dalībvalstis, kuras izlemj neiesaistīties tālākā integrācijā atsevišķās ES politikas jomās, zaudē statusu un ietekmi kopumā ES.

Pētījums piedāvā salīdzinošus datus par tīklošanās kapitālu (network capital) valstīm, kuras ir un kuras nav izvēlējušās ieviest eiro, Eiropas Savienības Padomes darba grupās un komitejās. Tīklošanās kapitāls mēra potenciālo sadarbības partneru ietekmi, kas var tikt izmantota sarunu procesa laikā. Pētījums parāda, ka valstīm, kas nav vēlējušās ieviest eiro (Dānija, Lielbritānija, Zviedrija), ir augsts tīklošanās kapitāls. Tas nozīmē, ka vismaz šis arguments nevar tikt izmantots pret elastīgo integrāciju.

Out in the Cold? Flexible Integration and the Political Status of Euro-Outsiders

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!